N. D. Walsch
    Home Sitemap STRÁNKY VĚNOVÁNY INSPIRUJÍCÍM KNIHÁM SOUČASNÉHO AMERICKÉHO SPISOVATELE NEALE D. WALSCHE, AUTORA #1. NEW YORK TIMES BESTSELLERU "HOVORY S BOHEM"

Můžete dělat, být a mít všechno, co si dokážete představit.


O zdraví a nemoci


Hovory s Bohem - Kniha 1, str. 180-182

N: Jak mohu překonat své zdravotní potíže? Mám dostatek chronických potíží na tři životy. Proč je mám všechny teď - v tomto životě?

Jedno je jasné. Své potíže miluješ. Alespoň většinu z nich. Obdivuhodně jich využíváš k tomu, aby ses mohl litovat a abys získal pozornost druhých.

Nemiluješ je jen tehdy, když se ti vymknou z ruky. Když se stanou nepříjemnější, než jsi předpokládal., když jsi je vytvořil.

Všechny nemoci si vytváříte sami. I vaši západní lékaři si to dnes uvědomují.

Většina lidí to dělá nevědomě. (Nevědí, co dělají.) Takže když onemocní, nevědí, co se děje. Mají pocit, že se jim něco stalo, nechápou, že si něco udělali.

Je to proto, že většina lidí žije svůj život nevědomě.

Lidé kouří a pak se diví, když dostanou rakovinu.

Lidé jedí maso a tuky a pak se ptají, pro mají ucpané cévy.

Lidé jsou celý život naštvaní a pak se diví, když dostanou infarkt.

Mnozí lidé mají tolik starostí, že se nakonec utrápí k smrti.

Hned po nenávisti jsou starosti tou nejhorší duševní aktivitou. Dělat si starosti nemá smysl. Je to plýtvání duševní energií. Vyvolává to biochemické reakce, které škodí tělu.

Vaše zdraví se zlepší, jakmile si přestanete dělat starosti.

Starosti si dělají lidé, kteří nechápou, že jsou ve spojení s Bohem.

Nenávist je nejškodlivější duševní stav. Otravuje tělo a její účinky jsou prakticky nevyléčitelné.

Strach je opakem všeho, čím jste. Proto je škodlivý vašemu duševnímu i tělesnému zdraví. Strach jsou znásobené starosti.

Starosti, nenávist a strach - spolu se svými odnožemi: úzkostí, zatrpklostí, netrpělivostí, hrabivostí a krutostí - to vše napadá vaše tělo na buněčné úrovni. Za těchto okolností není možné mít zdravé tělo.

Všechny nemoci vznikají ve vaší mysli.

N: Jak je to možné? A co nakažlivé nemoci? Například rýma - a když na to přijde, i AIDS?

Všechno, co s stane ve vašem životě, je nejdříve myšlenkou. Vaše myšlenky k vám přitahují účinky jako magnet. Každá myšlenka nemusí být tak zřejmá jako tahle: "Dostanu strašnou nemoc." Obvykle je mnohem méně patrná: ("Nezasloužím si žít.") ("Můj život je chaos.") ("Jsem smolař.") ("Bůh mě potrestá.") ("Už mám života až po krk.")

Myšlenky jsou velmi jemné, ale nesmírně účinné formy energie. Slova jsou formy energie větší intenzity. Činnost je energie v materiální formě. Když si myslíte a říkáte: "Jsem smolař", a když se tak chováte, uvádíte do pohybu obrovské množství energie. Není divu, že dostanete rýmu. A to je to nejmenší, co se vám může stát.~

Ale vy všichni trpíte duševním malomocenstvím. Vaše negativní myšlenky rozežírají vaši mysl. Některé jste dostali od druhých, jiné si vymýšlíte sami a pak se jimi zabýváte - hodiny, dny, týdny, měsíce, dokonce roky.

…a pak se divíte, proč jste nemocní.

Můžeš "překonat své zdravotní potíže" tím, že změníš své myšlení. Také lépe pečuj o své tělo.

Většina z vás se nestará o své tělo, dokud je všechno v pořádku. Nestaráte se o prevenci. O své auto pečujete lépe než o své tělo. Nechodíte na pravidelné lékařské prohlídky ani neužíváte léky, které vám byly předepsány.

Pravidelně necvičíte, takže vaše tělo tloustne a zároveň slábne. Nejíte zdravou stravu, čímž dále své tělo oslabujete.

Pak do něj nacpete všelijaké jedovaté látky, které se vydávají za jídlo. A přesto pro vás tento úžasný motor stále pracuje.

Je to strašné. Podmínky, za kterých očekáváte, že vaše tělo přežije, jsou strašné. Příliš se však nesnažíte je zlepšit. Přečtete tuto knihu, pokýváte souhlasně hlavou a budete pokračovat v tom, co děláte.


Hovory s Bohem - Otázky a odpovědi - Pracovní kniha, str. 97-98

Přijměte svou nemoc. Nebraňte se jí. Milujte ji. Možná svou situaci nezměníte, ale mohu vám s jistotou říci, že je ve vašich silách prožívat ji novým způsobem; způsobem, kerý je příležitostí, nikoliv utrpením. Právě to dělá Christopher Reeve, herec, který se zranil při pádu s koně. Reeve je živoucím příkladem toho, o čem mluvím. I vy to můžete udělat. Samozřejmě, že nemusíte. Nikdo to od vás nevyžaduje. Ale můžete.


* * *
Text na této stránce je pouze úryvkem, který patří do rozsáhlejšího kontextu v rámci celé knihy. Pro úplnost doporučujeme přečtení celé výše uvedené knihy.

^ Zpět na seznam