N. D. Walsch
    Home Sitemap STRÁNKY VĚNOVÁNY INSPIRUJÍCÍM KNIHÁM SOUČASNÉHO AMERICKÉHO SPISOVATELE NEALE D. WALSCHE, AUTORA #1. NEW YORK TIMES BESTSELLERU "HOVORY S BOHEM"

Tvé mylné představy o lásce ti brání prožívat ji čistě.


O Nancy


Nancy Wlaschová se narodila a vyrůstala v Casper Wyomingu v USA. I když si vždy uvědomovala duchovní stránku života, teprve smrt jejího bratra, když jí bylo šestnáct let, doopravdy prohloubila její touhu po „hledání smyslu života“. Nancy byla fascinována tím, co se děje mezi životy a tak začala číst všechnu dostupnou literaturu o zážitcích v blízkosti smrti. Odpověď na své otázky nalezla především ve světoznámé knize "Raymonda Moodyho“ Život po životě.

Nancy vystudovala Casper College, kde získala Diplom vyššího odborného vzdělání jako zdravotní sestra. Na Universitě ve Wyomingu pak dále získala Bakalářský diplom v ošetřovatelství a domácí zdravotní péči. Jako zdravotní sestra pracovala celkem 22 let.

Během této doby se Nancy vdala a narodily se jí dvě děti. V roce 1984 prožila bolestný rozvod, který jí poskytl opět příležitost vrátit se zpět ke kontaktu se svým já a se svou duší.

S Nealem se potkala až o deset let později. V jedno ráno ho slyšela mluvit v ranní talk show v rádiu. Navzdory své ostýchavé povaze se v té chvíli rozhodla, že zkusí riskovat a představí se mu. Rozhodla se, že mu podaruje knihu, která se vztahovala k tématu, o němž ten den v rádiu hovořil. Když přijížděla autem na parkoviště, viděla, jak Neale kráčí ke svému autu a tak se mu šla představit. Neale na tuto chvíli vzpomíná takto: "Když jsem viděl, jak ke mne přichází Nancy, slyšel jsem uvnitř hlas, který mi říkal, abych jí věnoval pozornost, protože se stane důležitou osobou v mém životě." Vyměnili si pár slov a pozdravili se na rozloučenou. Nancy naštěstí úmyslně napsala své jméno a telefonní číslo do knihy v naději, že by jí Neale mohl chtít zavolat.

O několik dní později, na den Sv. Valentýna, jí Neale zavolal a pozval jí na schůzku. Začali se spolu scházet a o 10 měsíců později se vzali.

V roce 1995 založila Nancy společně s Nelaem neziskovou Nadaci Conversation With God (Nadace Hovory s Bohem), kde zastává funkci prezidenta a člena správní rady. Nancy navíc pracovala na redigování knih pro několik vydavatelství a autorsky se podílela společně s Nealem na knížce: The Wedding Vows from Conversations with God (Svatební sliby z Hovorů s Bohem). Nancy také společně s Nealem cestuje po světě a asistuje mu na přednáškách a seminářích, kde především vede meditace ale často také i přednáší.

Nancy o seminářích říká: "Jeden z mých nejnezapomenutelnějších zážitků na 5-ti denním pobytovém semináři se týkal jednoho muže, jehož bratr byl před deseti lety zavražděn. Když přišel na náš seminář, mě v sobě velkou dávkou nastřádaného hněvu, který cítil kvůli bratrově smrti a kvůli tomu, že bratrův vrah nebyl nikdy nalezen. Svěřil se mi, že během meditace se mu objevil obraz bratra, jak pokládá ruku na jeho srdce a že ho v té chvíli všechna bolest a všechen hněv opustily." Když tento muž děkoval Nancy za to, že ho provedla tímto zážitkem, uvědomila si Nancy svou pozoruhodnou schopnost léčit. Jako odezvu na nadšené ohlasy návštěvníků seminářů a čtenářů HSB, vydala Nancy CD se svými vlastními meditacemi.

Ve svém volném čase Nancy ráda čte a cvičí Jógu. Mezi její koníčky také patří práce na zahradě, malování a fotografování.

V roce 2003 se vztah Neale a Nancy proměnil ze životního partnerství na přátelství dvou velmi si blízkých lidí. Nancy nadále pracuje pro Nadaci ReCreation / Convestation with God a zastává funkci ve Správní radě.