N. D. Walsch
    Home Sitemap STRÁNKY VĚNOVÁNY INSPIRUJÍCÍM KNIHÁM SOUČASNÉHO AMERICKÉHO SPISOVATELE NEALE D. WALSCHE, AUTORA #1. NEW YORK TIMES BESTSELLERU "HOVORY S BOHEM"

Ty a druzí jste jedinou bytostí, protože neexistuje nic, než ty.


Náš svět se mění

Z dopisů Nealu Donaldu Walschovi

Sny, které se mohou splnit

Milý Neale, právě jsem dočetla Druhou knihu HSB a mám strach. Je to úžasná kniha, ale ukazuje tak jasně, co všechno musíme změnit, jestliže se chceme zachránit. Ještě nikdy jsem nečetla v jedné knize tak přesnou analýzu všech aspektů lidské kultury. Jak ale můžeme věřit, že se kdy změníme? Bůh říká, že jsme „primitivní společnost“, a já s jeho hodnocením souhlasím, ale jak můžeme provést významné a trvalé změny, když jsme tak primitivní? To nechápu, jsem úplně ztracená. Nellie, Hoboken, NJ.

Milá Nellie, chápu, jak se cítíte, ale rád bych vám řekl, že já strach nemám. Naopak jsem velice nadšen tím, co se dnes děje na této planetě. Mezi lidmi vidím nevídanou ochotu změnit řád věcí. Projevem této ochoty je například neuvěřitelný zájem čtenářů o takovéto knihy, jako jsou Hovory s Bohem, což je zjevné z toho, jak se prodávají. Druhá kniha HSB by se nikdy nedostala na seznam bestsellerů, kdyby lidé nebyli připraveni a ochotni přemýšlet o tom, kam jsme se jako společnost dostali a kam bychom měli směřovat.

Na světě se dnes děje něco velice vzrušujícího a já doufám, že to víte. Tvoří se nový tým, Nellie. Tvoří se nový tým. Je nás stále více, jsme ochotni ukazovat lidem cestu a přinést jim světlo. Využíváme našeho stále rostoucího kolektivního vlivu na společnost a snažíme se měnit ji. Přinášíme nový věk.

Náš tým tvoří lidé, kteří se rozhodli realizovat krásnější vizi a novou realitu. Lidé, jako je Dennis Weaver, jehož Institut ekonomiky, spojuje ekologii a ekonomii a otvírá cestu k vytvoření udržitelné budoucnosti. Lidé, jako jsou hollywoodští producenti Barnet Bain a Stephen Simon, kteří riskovali své peníze a svou kariéru, aby natočili neuvěřitelně moudrý film What Deams May Come (Sny, které přicházejí, se mohou splnit), který ukazuje, co se stane duši po smrti.

Do našeho týmu patří také Oprah Winfreyová, která užívá své popularity ke zvyšování úrovně našeho kolektivního vědomí. A také Marianne Williamsonová, která riskovala ztrátu svého publika a napsala knihu Healing the Soul of America (Léčení duše Ameriky).

Lidé jako Bob Friedman, spolumajitel nakladatelství Hampton Roads, který na sebe vzal velké riziko, když poprvé vydal HSB. A Susane Petersonová z nakladatelství G. S. Putnam Sons, která riskovala svou kariéru, aby přinesla HSB světovému publiku doslova přes noc.

Lidé jako zpěvák Kenny Loggins a jeho žena Julie, kteří nám ve své knize Impossible Life (Nemožný život) ukázali, co je láska a upřímnost v manželských vztazích. A všichni lidé, kteří produkují televizní seriál Touched by an Angel (Ovlivněn andělem).

Náš tým se formuje, Nellie, a zahrnuje tisíce mně známých, ale stejně důležitých lidí. Tito lidé pracují ve svých městech a vesnicích po celé naší zemi a po celém světě, aby vytvořili novou budoucnost. Jsou to obyčejní lidé, jako jste vy a já, kterým není lhostejné, co se stane s naším světem. Proto se nevzdávejte, Nellie. Nikdy se nevzdávejte. Potřebujeme vás. S vaší pomocí a s mojí pomocí nikdy nevíte, jaké sny se mohou splnit.


HSB souhlasí s filmem „Sny, které se mnou plnit“

Milý Neale Donalde Walschi, co si myslíte o filmu Sny, které se mnou splnit? Ptám se vás proto, že film byl ostře kritizován některými kritiky, ale mne se moc líbí. Myslím, že prezentuje velmi důležité duchovní poselství. Myslíte, že to je důvod, proč se kritikům nelíbí? Myslíte si, že ohrožuje společenský řád? Sharon, Sedona, AZ.

Milá Sharon, je to vynikající film. Nejodvážnější film, jaký byl v Hollywoodu natočen za posledních třicet let. Má velký duchovní význam a samozřejmě ohrožuje stávající řád, neboť prezentuje myšlenky, které jsou v rozporu s tím, co se dnes učí ve školách. Všechny velké pravdy jsou zpočátku odsuzovány jako blasfémie. Netvrdím, že se skutečně stalo všechno, co ve filmu vidíte, ale jeho hlavní myšlenka, že vytváříme svou vlastní realitu i své vlastní „peklo“ (teď i po smrti), je v souladu s tím, co se píše v HSB. Hovory s Bohem také zpochybňují stávající řád, a proto jsou odsuzovány kritikou.


Neale Donald Walsch: Hovory s Bohem – Otázky a odpovědi – vydalo nakladatelství Pragma